Corina Răducanu és Eugen Dumitrescu 2005 óta alkotnak zongorapárost. Több mint 200 hangversenyt tartottak Bukarestben és 60 városban az országban és külföldön. Művészi tevékenységük során három koncertkörutat szerveztek George Enescu zenéjének népszerűsítése érdekében: a Székelyföldi turnét (Kovászna, Hargita és Maros megyében 2010-ben), az Enescu és kortársai c. turnét (Moldvában, Bukovinában és a Moldovai Köztársaságban (2010- ben és 2011-ben Hunyad megyében). 2013-ban Wolfgang Amadeus Mozart összes négykezes zongoraszonátájával turnéztak. 2012-ben társszervezői a Maroshévízi Klavier ART Fesztiválnak, a gyergyószentmiklósi Zenei Mikrokozmosz mesterkurzusnak, az első petrozsényi Klavier ART előadóművészi versenynek, részt vesznek a bukaresti Nemzetközi George Enescu Fesztiválon, a bukaresti Magyar Zenei Fesztiválon, a bukaresti Chei Fesztiválon, a Bălţi-i George Enescu Fesztiválon, a marosvásárhelyi Constantin Silvestri fesztiválon, a Fiatalok és a Zene c. bukaresti fesztiválon, a Költészet Besztercén van fesztiválon, illetve a Novemberi Besztercei Fesztiválon, a George Enescu Napokon Oravicán, a Transylvanian Book Fesztiválon, a rozsnyói Történelmi Filmfesztiválon. Díjaik között szerepel az Év Triója-díj (2009), de díjazták a bukaresti Magyar Zene Fesztiválon, a Nemzetközi Pietro Argento Gioia del Colle versenyen, a bukaresti Pro Piano-n, a i Lorenzo Perosi Tortona nemzetközi versenyen.
Corina Răducanu és Eugen Dumitrescu a Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemen diplomázott, majd itt végzett doktori és posztdoktori tanulmányokat. ACorina Răducanu a bukaresti Dinu Lipatti Nemzeti Művészeti Kollégium zongoraszakán tanít, Eugen Dumitrescu pedig a bukaresti Mozartinno Zene- és Kreativitás Műhely alapítója és tanára.
Irina Niţu a Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemen végezte muzikológiai tanulmányait. A Román Rádiótársaság bedolgozó szerkesztője volt és zontorát tanítitt a Dinu Lipatti Nemzeti Művészeti Kollégiumban. 2011- től a zenetudományok doktora, jelenleg a George Enescu Nemzeti Múzeum kutató asszisztense és a Mozartinno Zene- és Kreativitás Műhely tanára. Tanulmányait Portugáliában alapozta meg. Muzikológusi dIjakat kapott, részt vesz konferenciákon és szimpoionokat, portré-koncertek, lemezek mutat be, muzikológiai tanulmnyokat, cikkeket és krónikát közöl szakfolyóiratokban: Actualizatea Muzicală, Revista Muzicală , No14PlusMinus, stb.
Műsoron
LIGETI György Sándor (1923-2006)
Három lakodalmi tánc
Constantin SILVESTRI (1913-1969)
Erdélyi román néptáncok op.4
BARTÓK Béla (1881-1945)
Román táncok sz.56*
LISZT Ferenc (1811-1886)
Magyar Rapszódia no.2
Maurice RAVEL (1875-1937)
Spanyol Rapszódia
George ENESCU (1881-1955)
Román Rapszódia op.11, no.1*
(*Marius Sireteanu átirata)