Fotó: Dusa Gábor |
Az egyetlen Lajkó Félix zenéjére készült egész estés táncelőadás a zeneszerző nyolc zenei tételére épül, melyek más-más ihletettséggel mesélnek rólunk, a kenyérharcról, a bizalom megszületéséről, a pillangó röptéről, a természettől eltávolodott egyén lemoshatatlan városi mocskáról, a hatalom extatikus gyönyöréről, a haragról, a pusztító és tehetetlen dühről, a megértésről, az elfogadásról, a családról, a közösségről.
Fotó: Dusa Gábor |
A hegedűművész muzsikája ösztöni kapocs a természettel és a természetben élő egyénnel. Zenéjéből árad a kultúra, de nem a színpadokon vagy a kiállítótermekben megjelenő kultúra, hanem az ember - a Kárpát-medencében élő ember - kultúrája.
Fotó: Dusa Gábor |
A címben szereplő horda szó többféleképpen értelmezhető. Egyrészt azon emberek kis közössége, akik az élet élhetőségéért csoportokat alakítanak ki, másrészt az a pusztító emberhorda, akik valamilyen megfogalmazhatatlan késztetést követve lerombolják saját életterüket.
Fotó: Dusa Gábor |
Előadók: Jakab Zsanett, Frigy Ádám, Hargitai Mariann, Horváth Adrienn (Fülöp Viktor ösztöndíjas), Kovács Péter, Mádi László, Palcsó Nóra, Ivanov Gábor
Díszlet-jelmez: Kiss Julcsi
Fény: Fogarasi Zoltán
Dramaturg: Lisztóczky Hajnal
Asszisztens: Fodor Katalin
Zene: Lajkó Félix
Koreográfus: Kun Attila