Kilenc ember halt meg egy munkabalesetben. Az utánfutó, melyen épp hazafele mentek a krumpliszedésből egy vonattal ütközött. Napszámosok voltak. Roma nemzetiségűek. Ez a súlyos esemény nem volt mediatizálva, nem érintette meg a közvéleményt. A helyi hatóságok megtették kötelességüket, segítettek a hátra maradt családtagoknak eltemetni szeretteiket. Hat év telt el azóta. Az új dokumentarista jellegű előadás, az Emberek és krumplik a múltról és jövőről beszél: mit csináltak az áldozatok családjai ezekben az években, mire emlékeznek a történtekből, hogyan folytatták az életüket és hogy élnek most. Ez csak néhány kérdés melyet az előadás körbejár, a zene, a képi világ eszközeivel, vallomásokon keresztül, melyekben összefonódik a mindennapi valóság a tánc és a zene álomvilágával.
„18 éve dolgozok rendezőként. Előadásaimban arra törekedtem, hogy jót tegyek azokkal, akik bejönnek a színházterembe. Nem kimondottan terápiás értelemben, hanem hogy kinyissam lelküket és agyukat. Ezért olyan kortárs szövegeket választottam, melyek megérintik és felszínre hozzák a bennünk rejlő emberit. Úgy érzem, hogy pályám ezen állomásán ennél többet is tehetek. Úgy érzem itt és most minden alkotónak így kell gondolkodnia. És így kell cselekednie. Főleg most, mikor a román társadalom betegebb, mint bármikor. Azért írtam meg az „Emberek és krumplik” történetét, mert több éve dolgozok ebben a városban. Ismerem. Közel kerültem az emberekhez. És a darab tényleg emberekről szól, meg krumplikról szól. A veszteségről szól és a tőlélésről szól. És mindezeken túl, az előadáson is túl, szól a szolidaritásról.” (Radu Afrim)
Az előadásban fellépnek: Flavia Giurgiu, Alexandrina Ioana Costea, Anca Pitaru, Liviu Popa, Kozmin Đima și a gyerekek: Emőke, Dávid, Krisztiánó, Zsolt.
Rendező: Radu Afrim
Díszlet-, jelmez: Andreea Simona Negrilă
Koregográfia: Flavia Giurgiu
Zene: Kónya Ütő Bence
Videó-, képi effektek: Ördög Gyárfás Ágota, Vargyasi levente és Vetró Baji.